Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Відомо, де знаходиться старовинна риза, яку колись подарували Низкиницькому монастирю
Відомо, де знаходиться старовинна риза, яку колись подарували Низкиницькому монастирю

Відомо, де знаходиться старовинна риза, яку колись подарували Низкиницькому монастирю

09:24 21.03.2019
613

Стало відомо, де нині знаходиться риза з родової церкви Киселів, яку подарував український урядник, політичний і державний діяч Речі Посполитої Адам Кисіль монастирю у Низкиничах.

Про це у своєму дописі на Facebook повідомив священик Віктор Мартиненко.

«Друзі, розповім яку несподівану і яскраву зустріч я сьогодні пережив!
Почну здалеку. Завжди багато цікавився і досліджував історію Низкиницького монастиря. І от, свого часу прочитав що у 1886 році академік Адріан Прахов подорожував по Волині і фотогравував її пам’ятки. З цих фото він видав кілька примірників альбому, один з них подарував царю. Після довгих пошуків у відділі рукописів та стародруків бібліотеки імені Вернадського мені, все ж, вдалося знайти примірник альбому. Всі старовинні фото Низкинич, що гуляють нині інтернетом - звідти. Серед тих фото є знимок ризи, подарованої Адамом Киселем монастирю у Низкиничах. Оксамитова фелонь прикрашена вишитими іконами і гербом з монограмами Киселя.
Що ж за зустріч була сьогодні?- спитаєте ви. Розказую) Мав нині кілька вільних годин у столиці, вирішив скористатися, і надолужити впущене - мешкаючи колись чотири роки у Києві, до свого сорому, жодного разу не був у Національному музеї історії України. І ось, в одному із залів музею, я застиг у подиві - переді мною була та сама риза! Виявляється вона «жива і здорова», така сама як і на тому 133-річному фото. Експонується в основній експозиції і підписана як “риза з родової церкви Адама Киселя. XVII ст.”
Постояв біля неї. Здається, шматок ґаптованого оксамиту, а як подумаєш, що її тримав у руках Адам Кисіль, носили перші ігумени, скільки всього бачила вона за майже чотири століття, - захоплює подих!» - йдеться у дописі.

Нагадаємо, наприкінці минулого року у Низкиницькій монастир, що на Іваничівщині, повернулось погруддя Адама Киселя - українського урядника, політичного і державного діяча Речі Посполитої, уславленого у справах проти Москви.

Читайте також: Погруддя Адама Киселя - пам'ятка, яких в Україні дуже мало

Коментарі
25 квітня
Вчора
23.04.2019
22.04.2019
21.04.2019
20.04.2019
19.04.2019
18.04.2019
17.04.2019
16.04.2019
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • ОбміняюПідписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин