Сьогодні йому було б 28: в пам'ять про Героя Небесної Сотні Сергія Байдовського

21 Серпня 2018, 11:03
Герой України Сергій Байдовський 2602
Герой України Сергій Байдовський

Сергій Байдовський — активіст Євромайдану, убитий снайпером 20 лютого 2014 на вулиці Інститутській у Києві. Герой України. Сьогодні йому б виповнилося рівно 28. Ще жити і жити....А Він не пошкодував власного життя для рідної держави....

Сергій Байдовський народився 21 серпня 1990 року у місті Нововолинськ в сім”ї шахтарів, у великій родині священника (о. Євген — його дідусь, батько матері). Коли Сергієві було 10 років, мама Марія змушена була поїхати на заробітки в Італію, щоб прогодувати трьох дітей, згодом і батько почав їздити в Росію на заробітки. Тому з 13 років Сергій виховувався у селі Менчичі Іваничівського району Волинської області, де жила бабуся. Виховували Сергійка рідний дядько Онуфрій та тітка Галина, - розповідає БУГ.

З 2007 року навчався у Луцькому інституті розвитку людини університету «Україна». Дуже любив Луцьк, тому часто приїжджав до нього й після закінчення інституту, хоча любив подорожувати по всій Україні, особливо Західній.


Їздив також кілька разів в Італію до мами, але все одно хотів жити в Україні — вірив, що тут житимуть і батьки, і сестра, яка останні роки була в Італії, і брат Сашко, який їздив в Росію з батьком. Сергій працював на магістральному нафтопроводі «Дружба» в Дрогобичі.


Жив у Луцьку, любив своє місто, понад усе любив рідну Україну. На Майдан їздив постійно, востаннє вирушив зі Львова у ніч проти 20 лютого. Одна із останніх цитат на його сторінці в соціальній мережі слова Левка Лук’яненка: «Нація, яка не готова посилати синів на смерть, не виживе…»

Загинув від вогнепального поранення на Майдані у Києві 20 лютого. Похований в селі Менчичі Іваничівського району Волинської області.
В останню дорогу його проводжало 20 тисяч населення міста Луцька та весь рідний Нововолинськ. Сергія поховали в с. Менчичі Іваничівського р-ну під вигуки «Слава!» та «Герої не вмирають!». Чин відспівування відбувся у Верхньому храмі Свято-Троїцького собору міста Луцька. Після чого траурною ходою Героя провели до окраїни міста, співаючи Гімн України та скандуючи: «Слава Україні!» — «Героям слава!», «Слава нації!» — «Смерть ворогам!», «Сергій — Герой України!»

 

Коментар
21/06/2024 Четвер
20.06.2024