Розповіли, як відбувається вакцинація новонароджених іваничівців у 2018

14 Березня 2018, 18:40
824

Головний лікар Іваничівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Роман Киця запевняє, що ситуація із вакцинами на Іваничівщині нормалізувалася.

Про це пише БУГ.

Він повідомив, що Іваничівський район сьогодні краще забезпечений імунобіологічними препаратами.

Але на даний час в районі, як і в області, відсутні наступні вакцини: гемофільна, пентаксим та інфанрікс.

Через відмови батьків від вакцинування та нерегулярні і не в повному обсязі поставки імунобіологічних препаратів у 2017 році план щеплень дитячого населення згідно календаря виконали на 70,7%.

Як поінформував головний лікар ЦПМСД, у попередні роки було значно більше відмов батьків від щеплень своїх дітей. Основні причини відмов це:

  • острах того, що вакцинація матиме негативні наслідки та ускладнення;
  • негативна інформація в ЗМІ про смерті та випадки госпіталізації після вакцинації;
  • недостовірна інформація у батьків щодо якості вакцин;
  • судження «Мої діти не захворіють» та інше.

«Після спалаху захворювань на кір в 2017-му році у Львівській, Одеській областях та місті Києві кількість відмовників від вакцинування значно зменшилось і ми змогли вакцинувати проти кору 100% дітей від запланованих на 2017 рік, в тому числі багато діток, батьки яких раніше відмовлялись від щеплень.

З початку 2018-го року вакцинація проходить набагато інтенсивніше, ніж торік», – каже Роман Киця.

З його слів, зараз такі батьки частіше самі приходять вакцинувати своїх чад.

У 2018 році вакцинували 100% новонароджених у пологовому відділенні ЦРЛ від туберкульозу вакциною БЦЖ, а діти старші 1 року за 2 місяці 2018 року вакциновані проти туберкульозу на 38,2%.

«Вакцинація проводиться на пунктах щеплень за попередньою письмовою згодою батьків та огляду лікарем безпосередньо перед щепленням.

Лікар ознайомлює батьків з вакциною, яку роблять дитині, та можливими проявами після вакцинації – це звичайні реакції: припухлість в ділянці щеплення, болючість та почервоніння в місці уколу, підвищення температури тіла до 38ºC, які проходять без наслідків і частіше без лікування», – резюмує Роман Киця.

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024