На Іваничівщині поширюють фейковий розіграш від Нової пошти

01 Серпня 2022, 16:05
На Іваничівщині поширюють фейковий розіграш від Нової пошти 564
На Іваничівщині поширюють фейковий розіграш від Нової пошти

У мережі Facebook активно поширюють фейкове повідомлення буцімто відома українська компанія експрес-доставок «Нова пошта» дає можливість отримати державні субсидії.

Журналістка Район.Іваничі дізналась, чи насправді все так чесно та прозоро, як обіцяють на сайті.

За останній місяць з‘явилося не тільки безліч фондів, які надають допомогу українцям, а й ще більша кількість фейків. Фінансовому становищу громадян лишається бажати кращого, а шахраї вміло цим користується.

Натиснувши на запропоноване посилання, користувача перекидає на сайт з логотипом «Нова пошта». Далі пропонують пройти невеличкий тест, щоб «активувати розіграш». Після виконаних кроків дають три спроби відкрити пакунок зі своїм «призом».

Якщо думаєте, що після всіх цих процедур станете щасливим власником обіцяної кругленької суми, то ви помиляєтесь. Відкривши свій «пакуночок» – отримаєте нову порцію вимог, які необхідно виконати, щоб отримати свій приз. 

Людям пропонують поділитися цим розіграшем із чималою кількістю друзів та розмістити його у декількох групах. Також ввести свою адресу та дані, таким чином «завершити реєстрацію». Ну а потім чемно чекати на свої кошти, тільки от ніякого виграшу ви не отримаєте. Мало того, ще й ризикуєте лишитися своїх грошей, які є у вас на банківській карті.

Отож, як відрізнити справжній розіграш від шахрайського:

Зверніть увагу на прописаний зверху адрес сайту і порівняйте його з офіційною адресою компанії. На фейковому сайті це буде набір символів, як у даній схемі «uuauq.cn», справжня адреса Нової пошти – «novaposhta.ua».

Також перегляньте відгуки. Часто такі «благодійники» не мудрують із ними, а використовують всім добре знайомих «ботів». В коментарях вони дякують за розіграш та допомогу якійсь авіакомпанії «Air Class Líneas Aéreas», що базується в Монтевідео та Уругваї. Проте, вона не має ніякого відношення до «Нової пошти».

Після виконання всіх умов, вас попросять вести свої особисті дані. Це номер мобільного телефону, адресу, ну і як же без номера банківської карти.

Будьте пильними й ні за яких обставин не розголошуйте особисті дані стороннім особам. Такий вид шахрайства називається фішингом. 

 

ФІШИНГ – (англ. phishing – риболовля) — вид шахрайства, метою якого є виманювання в довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів. Шахраї намагаються змусити користувачів самостійно розкрити конфіденційні дані – наприклад, надсилаючи електронні листи з пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на сайт.

 

 

 

 

Коментар
Код блоку:
19/08/2022 П'ятниця
19.08.2022
18.08.2022
17.08.2022