У Музеї Корсаків покажуть виставу-перформанс «Кострубізми. Кумановський»

04 Жовтня 2021, 16:25
У Музеї Корсаків покажуть виставу-перформанс «Кострубізми. Кумановський» 306
У Музеї Корсаків покажуть виставу-перформанс «Кострубізми. Кумановський»

У рамках проєкту «Митці надії» від Музею сучасного українського мистецтва Корсаків розпочали благодійний збір коштів на платформі «Спільнокошт» для проведення серії майстер-класів з живопису, графіки та скульптури від сучасних українських митців для дітей з інвалідністю.

Про це повідомили на сайті музею.

Спільнокошт триватиме 100 днів, за цей потрібно зібрати 100 000 гривень. Завдяки цій сумі музей зможе провести мистецькі майстер-класи для дітей з інвалідністю, що дозволить дітям стати важливою частиною мистецького життя, допоможе соціалізувтися і зробити свій внесок в створенні інклюзивного середовища в музейних інституціях, а також дозволить постійно співпрацювати із різними громадськими організаціями, які працюють і допомагають дітям з інвалідністю.

Запрошують долучитися всіх небайдужих, адже будь-яка підтримка дуже важлива для діток.

Щоб долучитися і стати фундатором проєкту, треба перейти за посиланням.

Одним із заходів, у рамках проєкту відбудеться мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський» 9 жовтня о 19:00 у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Це проєкт луцького незалежного театру «ГаРмИдЕр». Вхід вільний.

Ця вистава через «оживлення» графіки, перформативні й театральні прийоми, оригінальний звукоряд, синхронізований із відео та дією, відтворила світ сучасного українського художника Миколи Кумановського, який 40 років творив у Луцьку.

В основі сценарію — серія його графічних та літературних робіт «Кострубізми», що до того часу не оприлюднювалася і була надана для вистави Вірою Кумановською, дружиною художника. Колектив створив спектакль на міксі жанрів, де присутній живий фізичний театр і де графіка художника анімована на віртуальній сцені. У ньому лише один актор, який взаємодіє з графічними зображеннями анімованих героїв химерного світу художника.

До слова, створення вистави було підтримане у 2020-у році Українським культурним фондом у програмі «Інноваційний культурний продукт».

У 2021 році «Кострубізми. Кумановський» спершу увійшли у лонг-лист, а потім у шортліст фестивалю-премії «ГРА» кращих прем’єр українських театрів за підсумками 2020-го року у номінації «За найкращу пошуково-експериментальну виставу». В листопаді вистава буде показана міжнародному журі у фіналі премії у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром