Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Шахрайство
Шахрайство

Як не стати жертвою карткових шахраїв

10:14 19.02.2021
520

Поради громадянам, як не потрапити на гачок аферистів, адже з настанням сезону відпусток випадки незаконного зняття коштів з банківських рахунків стали частішими.

Останнім часом мешканці Волинської області все частіше «потрапляють на гачок» комп’ютерних шахраїв.

Основними причинами такої ситуації є довірливість жителів регіону та ігнорування простих та безпечних правил поводження з картковими рахунками.

З початку року збільшилася кількість шахрайських схем, до створення яких причетні мешканці непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, телефонують невідомі люди, називаються продавцем, співробітником банку, Пенсійного фонду, СБУ, кіберполіції тощо, і намагаються отримати під різним приводом номер картки, місяць і рік її дії, перевірочні цифри зі зворотного боку картки або код CVC2/CVV2.

Отримавши вказану інформацію шахраї використовують здобуті дані для здійснення грошових переказів з карток ошуканих користувачів на власні рахунки, використовуючи при цьому різноманітні електронні платіжні системи.

Зокрема, шахраї переказують кошти на карткові рахунки підставних осіб, які можуть їх переводити в готівку. В подальшому вказані кошти перенаправляються кур’єрами на непідконтрольну територію Донецької та Луганської областей.

Отже, пам’ятайте:

  • Якщо у вас просять термін дії картки і перевірочні цифри – це 100% шахраї. Для переказу коштів на картку, якщо ви щось продаєте – покупцеві достатньо знати її номер. Співробітники банку також можуть максимум запитати номер картки і отримати підтвердження від вас стосовно якоїсь операції, але ініційованої саме вами.
  • Щоб не стати жертвою комп’ютерних шахраїв з «ДНР/ЛНР» необхідно: при розрахунках в мережі Інтернет використовувати тільки перевірені сайти, не користуватися послугами невідомих нових сервісів, про які немає інформації і відгуків в мережі Інтернет; необхідно переконатись, що вибраний платіжний сервіс є надійним, для цього перевірити чи не включений він у чорний список шахрайських сайтів, адміністрування якого здійснює Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем за інтернет-адресою: www.ema.com.ua/report-an-incident/black-list/.
  • При дзвінку представника банку чи інших осіб ніколи не повідомляти конфіденційні дані банківської картки (термін дії, тризначний код безпеки зі зворотного боку картки або код CVC2/CVV2). Переставайте бути довірливими, будьте обачними та обережними.
  • Якщо ви через якісь емоційні причини надали інформацію про дані вашої картки, а потім зрозуміли, що вас ошукали – негайно дзвоніть у банк і блокуйте картку.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
24 лютого
Сьогодні
Вчора
22.02.2021
21.02.2021
20.02.2021
19.02.2021
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю