Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Іваничівщині вшанували чудотворну ікону і освятили цілюще джерело. ФОТО

15:40 26.06.2020
696

У десяту п’ятницю після Пасхи – особливе свято у селі Будятичі, що у Нововолинському благочинні.

Цього дня тут вшановували чудотворну Будятичівську ікону Пресвятої Богородиці і місце її з’явлення – святе джерело, йдеться на сторінці Володимир-Волинської єпархії ПЦУ.

Традиційно цього дня до святого джерела, збираються віряни. Тож і цього року духовенство Нововолинського благочиння звершили освячення води.

Цей день став особливим, ще й тому, що люди чули молитви, які звучали з вуст священників рідною українською мовою. Адже Свято-Миколаївська громада села Будятичі перейшла з московського патріархату у Православну Церкву України.
Водосвятний молебень очолив благочинний протоієрей Стефан Фульмес. По завершенні молитви настоятель громади протоієрей Володимир Прус подякував духовенству за спільну молитву.

Довідково:
Чудесне явлення сталося в 1637 році в селі Будятичі. В панському мастку у воді джерела з’явилася свята ікона Божої Матері. Першим, хто помітив це чудо був господар, який хотів взяти цю ікону, але вона зникла, перш ніж він наблизився до неї. Про це чудесне явлення дізналися місцеві жителі, і дуже скоро до ікони, почало приходити багато людей з різних місць. Від святого образу та джерельної води звершувалися зцілення, але ніхто з людей не міг взяти ікону в руки – вона ховалася під воду.

У сусідньому селі жили дві дівчинки-сирітки. Важкою була їхня доля. Дядько, з яким вони жили, їх дуже ображав. Одного разу, в гіркому розпачі, вони вирішили піти до джерела та до ікони Божої Матері, їй милосердній повідати про своє горе, в Неї попросити заступництва. Вони вірили, що Божа Матінка чує всіх людей і не залишить їх у біді. Вже біля джерела, на колінах, обливаючись гіркими сльозами, вони гаряче молилися Пречистій. Коли ж захотіли поцілувати ікону, то вона не зникла, і дівчатка взяли її в руки. Багато людей зібралося довкола і всі разом віднесли ікону в храм святителя Миколая Чудотворця у Будятичах.
Інше чудо сталося вже із самим господарем маєтку. З усіх сторін народ стікався на прощу до джерела. А проходили люди полями поміщика, витоптуючи майбутні врожаї. Було це в липні, перед самими жнивами, і пан потерпав від збитків. Тому й звелів засипати святе джерело, що й було зроблено.
Проте воно пробилося в іншому місці, а от пан на ранок осліп. Вночі він побачив сон, в якому Пресвята Богородиця звеліла йому: «Відкрий святу воду, вмийся нею – і відкриються очі твої». Він так і зробив — і прозрів, після чого став глибоко віруючим.

На джерелі ж побудували капличку. І з того часу аж до нині безліч людей приходять сюди для зцілення від душевних і тілесних недуг.

Читайте також: На Іваничівщині вшанували чудотворну ікону і освятили джерело


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
7 липня
Сьогодні
Вчора
05.07.2020
04.07.2020
03.07.2020
02.07.2020
01.07.2020
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю