Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Волині 6 виробників тепла дотепер не мають постачальника газу на опалювальний сезон

09:00 17.09.2019
143

На Волині 6 виробників тепла, які не додані до реєстру жодного з постачальників природного газу. Вони мають забезпечувати теплом взимку 663 багатоповерхових будинки та 22,5 тисяч квартир, серед яких є школи, дитсадки та інші будівлі. Згідно з законодавством, АТ «Волиньгаз» не має права здійснювати доставку газу таким споживачам.

Оскільки ці 6 виробників тепла не додані в реєстр споживачів газу жодного постачальника, тому вони не мають права здійснювати споживання природного газу з газорозподільної системи, а АТ «Волиньгаз» здійснювати доставку газу для таких компаній.

Перелік виробників тепла: ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго», КП «Нововолинськтеплокомуненерго», ПЖКГ «Рожище», МНТУ ПВНЗ, Мостовик БК ОСН, ТзОВ «Ваш сервіс».

«Внесені минулого року зміни до Кодексу газотранспортної системи (ГТС) дають право постачальнику газу надавати доручення на відключення споживачів, а газорозподільна компанія буде змушена припинити доставку газу таким компаніям. Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть додані в реєстр постачальника газу», – коментує Андрій Карпомиз, комерційний директор АТ «Волиньгаз.

За дорученням постачальника газу АТ «Волиньгаз» повинне буде вжити заходів щодо припинення газопостачання побутових споживачів, підприємств, установ, організацій, що здійснюють надання важливих суспільних послуг, а також виробників теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій.

Органи місцевого самоврядування/власники підприємств до початку опалювального сезону мають вжити всіх можливих заходів, щоб виробники тепла для потреб населення були додані в реєстр ПСО-постачальника природного газу.

Чинне законодавство не забороняє відключення споживачів газу навіть впродовж опалювального сезону. Доручення на відключення надсилає оператору ГРМ постачальник газу для потреб населення. Відключення в опалювальний період від джерела газопостачання теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації, які забезпечують енергією населення, підприємства, установи та організації, призведе до надзвичайної ситуації техногенного характеру, яка за своїми наслідками може бути визнана надзвичайною ситуацією регіонального або державного.

АТ «Волиньгаз» уже проінформувало окремими листами про ситуацію, що склалася в області Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Минулого року Кабмін видав розпорядження від 3 жовтня 2018 р. № 717-р «Деякі питання опалювального сезону 2018/19 року», яким учасникам ринку було доручено забезпечувати безперебійне постачання природного газу виробникам теплової енергії в необхідних обсягах. Цього року відповідних рішень уряд ще не прийняв.

Нагадаємо, торік в Кривому Розі 800 тисяч споживачів тепла залишились без опалення наприкінці листопада і були змушені вийти на акції протесту. Працівники підприємств, що здійснюють виробництво тепла для потреб населення удалися до зриву пломб, що є порушенням чинного законодавства. Є підстави вважати, що опалювальний криворізький колапс може повторитися в нашій області.

Читати також: Як у «Волиньгазі» головним інженером вперше обрали жінку

Волиняни купили майже 440 тисяч метрів кубічних газу на зиму за літньою ціною

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
17 листопада
Сьогодні
Вчора
15.11.2019
14.11.2019
13.11.2019
12.11.2019
11.11.2019
10.11.2019
09.11.2019
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • ОбміняюПідписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин
sdsd