Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Іваничівських діток виганяють з дитсадочків Нововолинська, – ЗМІ

14:18 14.09.2019
446

Мешканці Поромівської ОТГ поскаржились голові громади Євгену Недищуку, що їхніх дітей виганяють з дитсадочків Нововолинська.

Як розповіли батьки, в садочках Нововолинська було озвучено, що батьки іногородніх дітей повинні забрати документи із садочків до понеділка, 16 вересня, – інформує БУГ.

«За словами міської влади, ОТГ не фінансує утримання дітей. Стосується це також гуртків та шкіл. Запитують, де наша прописка і чому не обрали за місцем проживання заклад. Пропонують щоб голова громади платив за утримання дитини в садку 24 тисячі гривень в рік», – розповідають батьки.

Голова Поромівської ОТГ Євгені Недищук зазначив, що проблема йде від міста та міського голови, діти стали заручниками ситуації.

«На підставі чого маємо давати гроші? Завжди можна дійти до порозуміння. Немає можливості, щоб сільський бюджет фінансував. Відсутня законна підстава, щоб сільських дітей не брали в місто, а тих, хто навчається – відраховували. А якщо вам (батькам – ред) сказали, що ви маєте за дітей платити 24 тисячі в рік, то треба звертатися в прокуратуру», – сказав Недищук батькам.

Голова громади повідомив, що за статистикою більше 80% мешканців Поромівської ОТГ працюють в Нововолинську і платять в місцевий бюджет податки. Присутні зауважили, що так само дехто з міста працює в громаді.

«Ми не ставимо вимоги такої, як ставить міська влада і дамо раду дітям з Нововолинська, які в нас навчаються», – зазначив Недищук.

Батьки також телефонували до мера Нововолинська Віктора Сапожнікова. Він сказав, що бере приклад зі своїх колег з Ковеля та Володимира-Волинського, де чотири роки взаємофінансують громади навчання дітей і порадив звертатися до голови громади.

Читайте також: У 2020 році Нововолинськ може об'єднатися із прилеглими громадами та населеними пунктами

Заступник міського голови Нововолинська Андрій Сторонський повідомив, що ситуація має визначитися наступним чином: голови ОТГ повинні відшкодувати навчання своїх дітей в школах, садочках та закладах позашкільної освіти. Сьогодні в місті виховується та навчається 300 іногородніх дітей.

«Навесні направили кожному голові ОТГ і сільським головам листи з переліком і кількістю дітей, які навчаються у нововолинських навчальних закладах. По лікарні ми працюємо так: Поромівська та Литовезька ОТГ перерахували кошти на лікування своїх людей у нас, ми їх приймаємо. Таку саму систему ми запропонували по освіті, оскільки утримуємо за міський бюджет школу мистецтв, садочки, школи. На жаль, поки розуміння з ОГТ немає.

На сьогодні в школах по закону діти повинні навчатися по територіальному принципу. А беручи іногородніх дітей в садок, ми тим самим обмежуємо можливість відвідувати заклад дітям з міста. Якщо дитина ходить з початку навчального року, ми пропонуємо, або вона йде до свого голови і все це йому говорить. Якщо ні – далі будемо бачити. Ми не одноразово збирали завідуючих садочків, щоб не набирали іногородніх. Дехто всеодно взяв.

Голови громад та сіл можуть з нами домовитися, підготувати гарантійні листи з умовами оплати за дітей. Ми готові на різні варіанти. Але до нас ніхто не приходив, щоб вирішити це питання», – зазначив Сторонський.

Додав також, що якщо батьки працюють в Нововолинську – це жодним чином не впливає на те, щоб діти безкоштовно відвідували заклад освіти чи позашкілля.

Ініціативна група батьків залишили голові громади колективну заяву з проханням вирішити питання фінансування. Також домовились із головою громади разом піти до мера міста на розмову.

Читайте також: Делегація Поромівської громади відвідала свято врожаю у ПольщіЗагрузка...
Загрузка...
Коментарі
15 листопада
Вчора
13.11.2019
12.11.2019
11.11.2019
10.11.2019
09.11.2019
08.11.2019
07.11.2019
06.11.2019
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • ОбміняюПідписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин
sdsd