Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Свято-Миколаївський храм у селі Будятичі
Свято-Миколаївський храм у селі Будятичі

Скандал в храмі на Іваничівщині: замки на брамі, церква закрита

12:32 24.04.2019
1195

У Свято-Миколаївському храмі у селі Будятичі Іваничівського району, триває конфлікт між священнослужителями і прихожанами УПЦ та вірянами з села, які проголосували за перехід до ПЦУ.

Розповідають, що храм зачинили на замки прибічники ПЦУ, а вночі його охороняють представники з УПЦ, – інформує БУГ.

Збори жителів сіл Будятичі та Космівка Поромівської ОТГ Іваничівського району провели в березні у приміщенні місцевої школи. Вирішили перейти до Православної Церкви України, зареєстрували статут, отримали відповідні документи. Збори прихожан, з яких переважна більшість – нововолинці, відбулися і у церкві. Віряни підтримали позицію настоятеля церкви не виходити з УПЦ.

У суботу, 20 квітня, після служби знову підняли питання приналежності церкви. А вже в ніч на 21 квітня замінили замки на воротах та на вході в храм і повісили ланцюг. Святкову службу на Вербну неділю настоятель храму для прихожан проводив під церквою. Говорять, що опісля вербу освячував інший священик для мешканців Будятич, які проголосували за перехід до ПЦУ.

Є два погляди на дану ситуацію. Одна сторона вважає, що церква належить територіальній громаді і вона вирішила перейти до ПЦУ. Інша переконана, що в храмі є релігійна громада і тільки вона на чолі з настоятелем може вирішувати долю церкви.

На території села Будятичі зібрали 174 підписи за перехід до ПЦУ. 16 березня на зборах у школі з 66 присутніх «за» проголосували 49, «проти» – 15, 2 утрималися. Протокол зборів журналісти не побачили, бо присутні сказали, що його у них немає.

Ініціативна група займалася оформленням документів. Розповіли, що у Волинській ОДА внесли зміни до статуту Свято-Миколаївської релігійної громади УПЦ села Будятичі Іваничівського району. Зареєстрували релігійну організацію «Свято-Миколаївська релігійна громада ПЦУ села Будятичі Іваничівського району».
Щодо зборів у храмі. Говорять, що жінці, яка співає в церковному хорі і живе в місті, не дали можливості голосувати в церкві, а на зборах територіальної громади вона не має права.

«Чому місто має керувати церквою? На зборах в церкві була тільки 20 з Будятич», – говорить жінка.
Прихильники ПЦУ кажуть, що в суботу, 20 квітня, настоятель храму навмисно почав службу раніше, о 7:30, а не о 9, як зазвичай. А після – закрив храм, нікого не впустили.

А вночі на 21 квітня з’явилися нові замки. Настоятель храму не зміг потрапити в церкву.

Що ж говорить настоятель Свято-Миколаївської церкви, священнослужителі та прихожани з Нововолинська?
10 березня проведені парафіяльні збори. Присутніх було 105 чоловік. Ухвалили залишитися в канонічній Українській Православній Церкві: «за» 103, «проти» – 2. Протоієрей Іван розповідає, що загалом зібрано 400 підписів прихожан, які не хочуть переходити в ПЦУ.
Протоієрей вважає, що храм належить релігійній громаді і лише парафіяни можуть вирішувати питання церкви, зачитав статті ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації».

«Релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того самого культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб. Членство в релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення, а також на вимогах статуту (положення) релігійної громади. Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних та організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості шляхом внесення відповідних змін до статуту (положення) релігійної громади. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до статуту (положення) релігійної громади».

«На службу 12 бабульок із села тільки ходять. Більшість прихожан з Нововолинська, які підтримують настоятеля», – говорить одна з присутніх жінок.

Деякі мешканці Будятич зауважили, що не ходять в храм, бо він належить Московському патріархату. А коли вирішили перейти до ПЦУ, то будуть відвідувати церкву в селі.

«Є два статути на сьогодні. Офіційно мене повинні звільнити, а немає навіть попередження. Звернувся, щоб дали документи про реєстрацію громади. Ніхто не надав ні документи, ні списки хто голосував», – зазначив протоієрей.

До Іваничівського відділення поліції звернулися з приводу заміни замків. Священнослужителі УПЦ вночі стережуть церкву, палять вогнище в бочці. Кажуть, щоб не замінили замок до єдиних воріт, на яких не встигли це зробити. Інша сторона побоюється, щоб не винесли з церкви цінності.
Ті, хто хоче лишитися в УПЦ також говорять, що на зборах у школі не було 2/3 від територіальної громади. Що мешканців, які мають право голосу, тільки у Будятичах більше 500 чоловік.

Священнослужителі УПЦ зазначають, що хочуть єдиної української церкви, але на їхню думку не таким чином має відбуватися перехід.

Читайте також: На Волинь їде Предстоятель Української Православної Церкви
Загрузка...
Коментарі
23 жовтня
Сьогодні
Вчора
21.10.2019
20.10.2019
19.10.2019
18.10.2019
17.10.2019
16.10.2019
15.10.2019
14.10.2019
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • ОбміняюПідписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин