Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
З добрим ранечком!
З добрим ранечком!

21 березня: у багатьох народів світу сьогодні початок нового року

08:46 21.03.2019
308

Доброго дня, шановні читачі. Сьогодні 21 березня, четвер.

З іменинами вітайте Афанасія та Івана.

Ось так непомітно ми й перетнули межу весняного рівнодення! Нинішній день щедрий на різноманітні свята. Тут і мусульманське свято нового року Новруз, і єврейське свято Пурім, і Міжнародний день поезії. «Зазирне сонечко і в наше віконечко», - не без оптимізму казали колись українці. Вважалося, що саме відтепер і має починатися справжня весна. У багатьох народів цей період був святковим, а наші пращури називали його красними Веснянками. «Із краю-кураю пташок викликаю: «Летіть, жайворонки, до нашої сторони, спішіть, ластів’ята до нашої хати – весну зустрічати, зиму проводжати!», - радо співали дітлахи.

До цієї пори мала розпуститися верба: «Час вербі осріблитися». Цю рослину в народі поважали: гілочки верби освячували святою водою, вносили в дім, вважаючи, що вона, так само як і полин, виганяє з оселі всіляку нечисть, а також лікує від багатьох хвороб. Але біля обійстя вербу не садили – лише біля водойм. Цього дня підмічали: хмари пливуть високо – буде гарна погода. Якщо ж хмари ущільнюються і видимість погіршується – чекай опадів.

“Веселі, брате, часи настали...”: за вікном повня на вісі Овен-Терези, плюс ретроградний Меркурій, плюс протистояння Венери і Марса... ще й президентські вибори на носі. Але нічого надзвичайного, тим більш катастрофічного в тому немає — весна ж бо! Сонце лише освоюється у весняному секторі екліптики (Овен), тож ми живемо радше “за місяцем” - тобто, переважно емоціями, інстинктами. Багато хто поводитиметься надзвичайно активно, навіть гіперактивно, а подекуди і нав’язливо. Вітальна енергія Сонця дає потужний стимул діяти, любити, творити, жити. Недарма в багатьох народів світу сьогодні початок нового року... Але на тлі весняного збудження намагайтеся все ж не переборщити з емоціями та інстинктами.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1942 році: -20, а найтеплішим у 1974 - +20,3.

Джерело: ukrinform.ua

Коментарі
17 вересня
Вчора
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
10.09.2019
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • ОбміняюПідписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин