Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
З добрим ранечком!
З добрим ранечком!

17 листопада: вітаємо наше веселе та прогресивне студенство

10:05 17.11.2018
467

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні субота, 17 листопада.

День ангела відзначають Іван, Єремій, Тит.

Сьогодні відзначають Міжнародний день студентасвято молодості, жаги до життя та великих звершень.

Історія свята розпочалася 1939 року в Празі, коли під час розгону поліцією і підрозділами СС мирної демонстрації з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки був тяжко поранений студент медичного факультету Ян Оплетал. 11 листопада він помер. Його похорон, який проходив 15 листопада, перетворився у протест проти окупації, у якому взяли участь тисячі людей. Знову дійшло до сутичок з поліцією. Наступного дня у Берліні відбулася нарада за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади «на три роки», хоча насправді вони відкрилися тільки після перемоги над нацизмом. Майно університетів підлягало конфіскації. 17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах.

На своїх зборах 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, у якій день 17 листопада в пам'ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні ООН.

У наш час цей день не є траурним чи пам'ятним, а просто святом молодих, талановитих амбітних людей, дружної студентської спільноти.

Ще 17 листопада Всесвітній день недоношених дітей, головна мета якого – поінфрмувати спільноту про потреби й особливості передчасно народжених малюків.

17 листопада вшановується пам'ять пресвітера Ермея і єпископа Мирського Нікандра. Обидва мученики, згідно з переказами, були учнями святого Тита, який, у свою чергу, був учнем апостола Павла. Нікандр і Ермей прославилися тим, що активно займалися проповідуванням і поширенням християнського вчення, багатьох язичників їм вдалося навернути в свою віру. Проте правителі дізналися про діяльність Ермея і Нікандра, після чого заарештували їх і вимагали зректися своєї віри на користь язичництва. На це проповідники відповіли відмовою, за що були піддані численним мукам.

Народні прикмети на 17 листопада

 1. Мишей більше, ніж зазвичай - прикмета, що буде холодна зима
 2. В молодий Місяць сніг випав - скоро він розтане
 3. Якщо в новий Місяць встановилася певна погода, то вона буде триматися до кінця місяця
 4. Ліс 17 листопада здається здалеку чорним - чекай відлиги
 5. Білі круги навколо сонця - за прикметами, чекай сніжну бурю
 6. Не можна нічого виносити з дому - втратиш щастя
 7. Не можна давати грошей у борг навіть найближчим друзям і родичам
 8. Для захисту від злих сил можна насипати на підвіконня трохи горобини
 9. Щоб захиститися від духів, використовували зміїний виповзок (шкірку змії, яка скидається в процесі линьки), підкову
 10. Не потрібно грати весілля 17 листопада, укладати угоди або судитися, знайомитися з новими людьми - ці справи не будуть успішними і користі не принесуть.

Цей день в історії:

 • 1663 — укладені т. зв. «Батуринські статті» між гетьманом І. Брюховецьким та московським урядом що дещо обмежували гетьманську владу в Україні на користь московського царя.
 • 1804 — Засновано університет у Харкові.
 • 1852 — Пруський уряд розпустив Союз комуністів, очолюваний Карлом Марксом.
 • 1913 — Панамським каналом проходить перше судно.
 • .1939 — тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів вийшли на вулиці міста, протестуючи проти нацистської окупації, але були арештовані й розстріляні або відправлені в концтабори. На пам'ять про цю подію Україна, згідно з Указом Президента (№ 659/99, від 16 червня 1999), разом із світовою спільнотою відзначає День студента.
 • 1943 — війська 1-го Українського фронту на 2 дні здобули місто Коростень Житомирської області, увечері того ж дня червоноармійські сили вибиті з райцентру Попільня
 • 1948 — введено в експлуатацію газопровід Дашава — Київ, діаметром 500 мм і довжиною 509 км. Офіційний день заснування «Київтрансгазу».
 • 1953 — Відкриття доступу в мавзолей Леніна — Сталіна.
 • 1959 — Південноафриканьска компанія «Де Бірс», Йоганнесбург, починає виготовлення штучних діамантів.
 • 1966 — у ніч з 16 на 17 листопада 1966 р. зареєстрований найбільший метеорний дощ: метеори потоку Леонідів (з'являються регулярно через кожні 33,25 року)
 • 1969 — В Гельсінкі починаються радянський-американські переговори по обмеженню стратегічних озброєнь.
 • 1970 — Після м'якої посадки на поверхню Місяця в районі Моря Дощів космічної станції «Місяць-17» в подорож по супутнику Землі відправляється «Місяцехід-1».
 • 1989 — Беназір Бхутто обрали прем'єр-міністром Пакистану.
 • 1994 — Верховна Рада України скасувала Декларацію про суверенітет Криму (Постанова ВРУ № 250/94-ВР «Про виконання Постанови Верховної Ради України „Про політико-правову ситуацію в Автономній Республіці Крим“»).
 • 2000 — Україна ніколи не буде ядерною державою, заявив екс-президент України Леонід Данилович Кучма на зустрічі із студентами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
 • 2001 — Один з трьох пілотів-терористів з Гамбурга за день до нападу на США написав докладний прощальний лист своїй подрузі до Бохум.
 • 2001 — Колишній президент Афганістану Бурхануддін Раббані повернувся до Кабула через п'ять років після того, як був зміщений рухом «Талібан».
Коментарі
25 серпня
Вчора
23.08.2019
22.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
17.08.2019
 • Продам
 • Куплю
 • Здам
 • ОбміняюПідписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин