Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Аграрії хочуть, щоб повертали кошти не тільки за купівлю вітчизняних тракторів, але й дронів

17:42 11.01.2018
39

В аграрному бюджеті-2018 передбачено 945 млн. гривень на програму компенсації вартості вітчизняної техніки та обладнання. Це на 42% більше, ніж торік, коли держава виділила сільгоспвиробникам 550 млн. гривень.

За підрахунками «Українського клубу аграрного бізнесу», торік аграрії скористались програмою лише на чверть, отримавши 134 млн. гривень, - повідомляє AgroDay.

Розширення фінансування програми майже в 2 рази виглядає нелогічним, навіть з урахуванням того, що ринок сільгосптехніки зростає, вважають в УКАБ.

«Передумов для значного збільшення попиту на вітчизняну техніку немає, особливо на фоні росту імпорту. За 10 місяців 2017 року поставки в Україну тракторів та комбайнів іноземного виробництва зросли на 60%, ґрунтообробної техніки – вдвічі», — коментує Олег Нестеров, координатор комітету техніки УКАБ.

За прогнозами спеціаліста, у 2018 році буде використано лише половина із виділених коштів. Аби збільшити цей показник, УКАБ пропонує розширити перелік техніки і обладнання, придбання яких передбачає компенсацію. Наприклад, додати дрони та елеваторне обладнання.

Водночас Ярослав Навроцький із Інституту аграрної економіки пояснює низьку дієвість програми її забюрократизованістю. Окрім оформлення заявки, аграріям доводиться заповняти окремі форми, відкривати додаткові рахунки в банках та ін.Та й сам перелік техніки сформували лише тоді, коли весняно-польові роботи завершились.

Нагадаємо, в цілому на підтримку АПК в 2018 році передбачено 6,3 млрд. гривень. Із них 4 млрд. гривень буде спрямовано на тваринництво, 1 млрд. гривень - на підтримку фермерства.

Коментарі
19 січня
Вчора
17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин